ЛАБОРАТОРНО-ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ «ВИВЧЕННЯ БУДОВИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ҐРУНТООБРОБНИХ МАШИН»

Byavmart

ЛАБОРАТОРНО-ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ «ВИВЧЕННЯ БУДОВИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ҐРУНТООБРОБНИХ МАШИН»

Вже традиційно, відповідно до договору про співпрацю  між Хмельницьким національним університетом та ПП «АГРАРНА КОМПАНІЯ 2004», яке входить до складу групи компаній (ГК) “Vitagro”, проведено цикл лабораторно-практичних занять з професійно-орієнтованих дисциплін – «Сільськогосподарські машини» та «Машиновикористання в рослинництві». Ініціатором підписання  договору став директор ГК “Vitagro” Петро Петрович Лабазюк. Керівництво ГК “Vitagro” забеспечує ефективне ведення бізнесу в сучасних умовах, своєчасно впроваджує нові технології і підходи. Група компаній постійно оновлює матеріально-технічну базу та технічний парк – щороку інвестуються ресурси в придбання сучасної сільськогосподарської техніки провідних світових виробників, яка збільшує ефективність виконання сільськогосподарських робіт, водночас, забезпечуючи комфортом тих, хто на ній працює.

Започатковано сезон занять на опорній базі машино-тракторного парку (МТА), що розташовується в селі Михнів, Шепетівського району Хмельницької області, де студенти під егідою інженерної служби детально вивчили будову машин для основного та передпосівного обробітку ґрунту. Головними спікерами від підприємства стали директор кластеру “Полісся” –  Корнійчук Володимир Констянтинович та інженер з експлуатації МТА – Максимчук Олександр Васильович.

Розпочалися заняття з вивчення будови різних видів культиваторів, розгляду їх будови та особливостей конструкції лап важких та легких серій, а також конструкційних особливостей (новинок), так званих «фішок», що наявні у вітчизняних та закордонних моделях ґрунтообробних агрегатів.

Далі розглянули будову дискових (дискатори, лущильники тощо), а також ротаційних борін, які досить інтенсивно використовує підприємство для обробітку ґрунту.

Фінальним акордом заняття на базі МТА в селі Михнів став огляд конструкції комбінованих ґрунтообробних сільськогосподарських машин, які також утримує на балансі та використовує підприємство.

Безпосередньо з використанням машин такого роду, студенти ознайомилися перемістившись в село Попівці Хмельницького району Хмельницької області, де проводились ґрунтообробні польові роботи з використанням цих машин.

Вже під керівництвом головного агроному кластеру “Центральний” – Радомського Олександра Васильовича студенти спеціальності 208 «Агроінженерія» вивчили будову та вплив на грунт глибокорозпушувачів та дискових культиваторів і, безпосередньо в полі, повправлялися в налаштуванні такого роду агрегатів на глибину обробітку.

В ході заняття, студенти також ознайомилися з особливостями використання культиваторів та комбінованих машин для підготовки ґрунту під посів різних видів сільськогосподарських культур (цукрових буряків, кукурудзи), та освоїли метод визначення глибини обробітку грунту в польових умовах за допомогою спеціалізованого інструментарію, який надав для студентів Олександр Васильович.

Наприкінці заняття, Радомський Олександр Васильович і провідний економіст кластеру “Центральний” – Божук Віталій Олексійович, розповіли студентам про еконмічний ефект, який досягається завдяки збільшенню вологоутримуючої здатності та інших показників грунту при використанні глибокорозпушувачів для його обробітку, а таким чином і збільшення врожаю.

Кандидат технічних наук, завідувач кафедри галузевого машинобудування та агроінженерії  Андрій Мартинюк

About the author

avmart editor