Семінар-тренінг для студентів спеціальностей 208 «Агроінженерія» та 274 «Автомобільний транспорт»

Bymaxagro

Семінар-тренінг для студентів спеціальностей 208 «Агроінженерія» та 274 «Автомобільний транспорт»

22 січня 2020 року на факультеті інженерної механіки відбувся семінар-тренінг для студентів спеціальностей 208 «Агроінженерія» та 274 «Автомобільний транспорт». Гостем факультету та головним спікером семінару був представник компанії ТОВ «Манн+Хуммель ФТ Україна», Олег Продеус. Тема семінару-тренінгу: «Маркування, експлуатація та конструктивні особливості фільтрів WIX Filter».

На початку семінару-тренінгу Олег Продеус ознайомив усіх присутніх із діяльністю однієї з найбільших компаній з виробництва фільтрів у Європі – «WIX FILTERS», яка виготовляє фільтри (масляні та повітряні фільтри) як для сільськогосподарської техніки так і автомобілів вітчизняного і закордонного виробництв.

Зокрема, Олег Продеус звернув увагу про співпрацю підприємства з провідними виробниками техніки (Ford, Tesla, JohnDeer, Mercedes, Case, Dressta, JCB, MF), що безпосередньо підтверджує якість продукції компанії та  акцентував увагу на факторах, що визначають цю якість.

Олег Продеус розповів, що повітряні фільтри марки WIX збільшують ресурс двигуна, забезпечуючи надійний захист від попадання забруднень в систему вприскування палива. Повна гамма повітряних фільтрів знаходить своє застосування, як в легкових, так і в вантажних автомобілях, а також в машинах сільськогосподарського призначення. З метою захисту від передчасного зносу, як системи впорскування, так і всього двигуна, слід регулярно змінювати повітряні фільтри відповідно до рекомендацій виробника.

У виробництві панельних повітряних фільтрів компанії використовуються такі технологічні рішення:

  • спеціальна гофрований фільтрувальний папір, що не допускає злипання гофр;
  • клейові смужки для зміцнення конструкції і витримування відстані між окремими гофрами;
  • поліуретановий ущільнювач для забезпечення герметичності камери фільтру;
  • сітка для збільшення жорсткості фільтру;
  • додатковий передфільтр для експлуатації в умовах сильного забруднення;
  • застосування синтетичних волокон, що володіють кращими поглинаючими властивостями.

У виробництві круглих повітряних фільтрів використовуються такі технологічні рішення:

  • застосування зміцнюючої сітки, як внутрішньої, так і зовнішньої, для забезпечення належної жорсткості фільтра;
  • застосування пластикових матеріалів замість металевих елементів для полегшення процесу утилізації.

Інноваційними вважаються також і масляні фільтри компанії. Так, розроблена інженерами компанії система EcoLast – це особлива серія фільтрів, здатна вдвічі збільшувати життєздатність моторного масла. Унікальні фільтраційні елементи і запатентована конструкція дозволяють нейтралізувати кислоти, що утворюються в процесі деградації мастила. Такі фільтри дорожчі стандартних, але вони набагато економічніші – адже заміна робочої рідини буде проводитися удвічі рідше без жодного збитку для двигуна. Фільтри цього типу також покликані скорочувати простої важкої техніки, пов’язані з сервісним обслуговуванням, оскільки їх основне призначення – це сегмент вантажного транспорту.

Крім того, Олег  Продеус провів конкурси, в результаті яких кращі студенти були нагороджені заохочувальними призами, а також подарував факультету безліч зразків фільтрів їхньої торгівельної марки для використання в навчальному процесі.

 

Колектив кафедри галузевого машинобудування та агроінженерії

About the author

maxagro editor